استاندار مازندران، پویاسازی اقتصاد داخلی را هدف شورای گفتگو و اقتصاد مقاومتی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران، احمد حسین زادگان در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی با بیان اینکه با آسیب شناسی درباره مشکلات و موانع فراروی تولید صورت گیرد افزود: باید قوانین مصوب شده برای رفع موانع تولید را اجرایی کنیم.

وی اظهار داشت: باید موانع فراروی تولید را با برنامه ریزی و اجرای درست قوانین برطرف کنیم تا از مراجعات مکرر دستگاههای اجرایی جلوگیری شود.

حسین زادگان خواهان شناسایی موانع دست وپاگیر فراروی تولید شد و گفت: باید کارایی شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت بررسی و آسیب شناسی شود.

استاندار مازندران تصریح کرد: باید بررسی شود مرجع رسیدگی به اختلافات دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی شورای گفتگو است یا خیر و برای تصمیم گیری بهتر همه جوانب باید بررسی شود.

رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز باید موانع فراروی پویا شدن اقتصاد کشور استان باید رسیدگی شود زیرا فلسفه اقتصاد مقاومتی سرعت بخشی به اقتصاد استان خواهد بود.

حسین زادگان اظهار داشت: در استان بیش از ۱۰۰ کارگروه داریم و برخی از این کارگروه ها کارایی و پویایی لازم را ندارند که باید پایش و آسیب شناسی شود و باید کار کارشناسی در کارگروهها صورت گیرد زیرا در حاضر دلیل اجرا نشدن برخی مصوبات، کارشناسی نبودن آن است.

نقش موثر شورای گفتگو در بهبود کسب و کار

رئیس اتاق بازرگانی مازندران نقش شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت رادر بهبود کسب و کار مهم برشمرد.

عبداله مهاجر دارابی اظهار داشت: امیدواریم با حمایت جدی استاندار برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی گام برداریم وباید به مصوبات شورای گفتگو عمل کنیم و برای رفع موانع برنامه ریزی شود.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران، جایگاه و نقش شورای گفتگو را در بهبود کسب و کار را مهم برشمرد و افزود و برای تبادل نظر دولت و بخش خصوصی و تعاونی و تاثیر اقتصادی این بخش ها بسیار زیاد است.

مهاجر دارابی عنوان کرد: در حال حاضر چند بند شورای گفتگو وجود دارد که اگر اجرا شود دررفع موانع تولید بسیار مهم است و باید نسبت به اجرایی شدن آن تلاش کنیم و ما معتقدیم قانون می تواند موانع فراروی را حل کند اگر مدیران اجرایی خود را مکلف به اجرای آن بدانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.