به گزارش وبسایت نود، قرار گرفتن تصویر بیرانوند روی جلو توتو اسپورت، اتفاق مهمی برای شماره یک تیم ملی ایران بود. اخبار توتو اسپورت نسبت به نشریه‌های معتبری مثل گاتزتا، چندان مورد اعتماد نیست اما آن‌ها مهمترین روزنامه چاپ تورین و یکی از سه نشریه معتبر ورزشی ایتالیا هستند. رفتن بیرانوند به تیم رده هفتم سری آ، برای او اتفاق بزرگی خواهد بود اما شرایط تورینو، نشان می‌دهد او در این باشگاه فقط می‌تواند یک تماشاگر باشد.

بسیاری از تیم‌های رده پایین سری آ، در حال حاضر دروازه‌بان بزرگی ندارند اما تورینو به عنوان تیم هفتم جدول، صاحب یکی از بهترین گلرهای این کشور است. سالواتوره سیریگو، دروازه‌بان سابق پاریسن ژرمن شماره یک تورینو را می‌پوشد و اتفاقا، اوضاع خیلی خوبی هم دارد. تورینو فصل پیش، پنجمین خط دفاع سری آ شد و عملکرد سیریگو، آنقدر خوب بود که ارزش او در ترانسفر با وجود ۳۲ سال سن، افزایش پیدا کند و به ۷٫۵ میلیون یورو برسد. او در حال حاضر پیراهن شماره یک تیم ملی ایتالیا را هم بدست آورده و دروازه‌بان اصلی این تیم، در بازی‌های اخیر انتخابی یورو بوده است. یک سال پیش، تورینو قرارداد سیریگو را تا سال ۲۰۲۲ تمدید کرد و قصد از دست دادن او را ندارد.

بیرانوند در صورت رفتن به تورینو، هیچ شانسی برای بازی نخواهد داشت. سیریگو فصل پیش، در ۳۶ بازی از ۳۸ بازی سری آ به میدان رفت و فقط دو مسابقه که او مصدوم بود، به سالوادور ایکازو گلر دوم تیم بازی رسید. حتی در کوپا ایتالیا هم تورینو به جای استفاده از دروازه‌بان دوم، ترجیح داد همچنان از سیریگو استفاده کند و فقط یک بازی او را روی نیمکت نشاند. قبل از آن و در فصل ۲۰۱۷/۱۸ سیریگو، از هفته اول تا سی و هفتم دروازه‌بان ثابت تورینو بود و فقط هفته آخر، ماتزاری تصمیم گرفت به گلر دوم تیم فرصت بازی بدهد.

سیریگو، در دو فصل اخیر فقط سه بازی سری آ به میدان نرفته است. یک بازی فصل ۲۰۱۷/۱۸ که استراحت کرد و دو بازی فصل ۲۰۱۸/۱۹ که مصدوم شد. آمادگی او و اطمینان مربیان تیم، باعث شده دروازه‌بان‌های ذخیره تورینو را بعد از یک فصل فراری بدهد. وانیا میلینکوویچ ساویچ، برادر سرگی میلینکوویچ ساویچ و دروازه‌بان دوم تورینو در فصل ۲۰۱۷/۱۸، در پایان فصل و بعد از نیمکت نشینی طولانی این باشگاه را به صورت قرضی ترک کرد. سالوادور ایکازو، دروازه‌بان دوم فصل پیش تورینو هم بازیکن آزاد شده و قصد ماندن در این تیم را ندارد. با این شرایط، بیرانوند در صورت رفتن به تورینو فقط یک سال می‌تواند از نزدیک، بازی‌های سیریگو را تماشا کند یا منتظر مصدومیت او باشد. آینده‌ای که برای دروازه‌بان تیم ملی و پرسپولیس، چندان جذاب نخواهد بود. ضمن اینکه منطقی به نظر نمی‌رسد باشگاهی با بودجه تورینو هم، ۷۰۰ هزار دلار برای خرید دروازه‌بان دوم تیمش هزینه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.