به گزارش وب سایت نود، علیرضا فغانی در حاشیه کلاس توجیهی داوران فوتبال اظهار داشت: خوشحالم که دوره‌ای چهار روزه برای سیستم VAR برگزار شد و با حضور سوبخیدین این جلسه خیلی خوب بود. جلسه‌ای هم که امروز برگزار می‌شود، جلسه‌ای سالانه برای توجیه و هماهنگی داوران است.

وی در مورد اینکه اسپانسر داوران هم تغییر کرده است و آیا این تغییر کمک خواهد کرد تا داوران هم شرایط و درآمد بهتری داشته باشند، گفت: معمولاً اوایل حضور اسپانسرها، پولی پرداخت می‌شود که در بخش آموزش و هزینه داوران این پول را هزینه می‌کنند. با این حال مهم نیست که اسپانسر داوران چه کسی باشد، همین که لباس خوبی برای داوران فراهم شده، مراسمی شکیل برگزار شده است و به جامعه داوری احترام گذاشته‌اند، فکر می‌کنم اتفاق خوبی است.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که داوران فصل پرحاشیه‌ای را پشت سر گذاشتند و آیا در فصل جدید شرایط بهتر خواهد شد یا نه، اظهار داشت: به نظرم اصول داوری فرق نکرده است. ما هم چه از نظر فوتبالی و چه از نظر داوری خیلی فرق نکرده‌ایم، اما هر سال می‌گویند فصل قبل خیلی خوب نبوده است. به نظرم همه چیز ما با هم دیگر همخوانی دارد و فوتبال و داوری ما با هم سنخیت دارند.

فغانی درباره بحث VAR در لیگ برتر فوتبال ایران و زمان راه‌اندازی آن گفت: در این خصوص باید از مدیران بپرسید، اما سیستم کمک داور ویدئویی را ما در جام جهانی هم تجربه کردیم که به نظرم خیلی به قضاوت داوران کمک می‌کند. درباره زمان راه‌اندازی این سیستم هم من چیزی نمی‌دانم. این را باید از مسئول مربوطه آن بپرسید. ما برای راه‌اندازی این سیستم کار را شروع کرده‌ایم و مراحلی هم پیش رفته است.

وی راجع به اینکه تیم‌ها فصل گذشته اعتراض زیادی به قضاوت‌ها داشتند و آیا با راه‌اندازی سیستم VAR مقابل اعتراض تیم‌ها گرفته می‌شود یا نه، خاطرنشان کرد: VAR ضمانت نمی‌کند که تیمی اعتراض کند یا نه و ضمانتی هم نیست که اشتباه داوری نباشد. VAR فقط کمک می‌کند که اشتباهات کمتر شود و به قضاوت داوران کمک خواهد کرد.

داور بین‌المللی کشورمان در واکنش به این مسئله که اگر VAR در این فصل راه‌اندازی نشود چه برنامه‌ای از سوی کمیته داوران وجود خواهد داشت تا اشتباهات داوری کمتر شود، اظهار داشت: این بحث مدیریتی است و من در جایگاهی نیستم که در این خصوص صحبت کنم. فقط به‌عنوان یک داور موظفم اگر من را برای مسابقه‌ای انتخاب کردند، قضاوت کنم. امیدوارم کار خوبی که آقای رفعتی فصل گذشته آغاز کرده بود و داوران به صورت ماهیانه دور هم جمع می‌شدند و قضاوت‌ها بررسی می‌شد، ادامه پیدا کند.

فغانی درباره احتمال افزایش دستمزد داوران با تغییر اسپانسر گفت: بعید می‌دانم. دستمزد داوران سال گذشته افزایش داشت که از ۶۰۰، ۷۰۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.