به گزارش سازیرنیوز، استقلال نیز به سرنوشت پرسپولیس دچار شد و تیم فرهاد مجیدی با شکست در ضربات پنالتی مقابل نساجی، از دور رقابت‌های جام حذفی کنار رفت.

در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم‌های استقلال و نساجی در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی حساس و دیدنی در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا اینکه تیم نساجی نماینده مازندران توانست با پیروزی در ضربات پنالتی، راهی مرحله نیمه نهایی شود.

این بازی با حملات پردامنه استقلال همراه شد. در دقیقه ۵ ضربه کاشته وریا غفوری را حقیقی راهی کرنر کرد. سه دقیقه بعد امیرحسین حسین زاده با یک توپ گیری بسیار خوب موقعیت فوق العاده‌ای را خلق کرد، ولی این بازیکن تصمیم گرفت به جای اینکه کوین یامگایی که در شرایط بهتری بود را صاحب توپ کند، ضربه اش را به سمت دروازه بزند که شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴ نساجی بهترین موقعیت گلزنی خود را از دست داد. حرکت صابر حردانی روی خط عرضی محوطه جریمه با شوت این بازیکن همراه شد که ضربه زمینی او به پایه تیر عمودی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. در ادامه نیز دو تیم موقعیت‌های نصف و نیمه‌ای را خلق کردند، ولی هیچکدام به گل تبدیل نشد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم استقلال در میانه‌های زمین نساجی صاحب یک ضربه کاشته شد. مهدی پور پس از چند متر دورخیز، ضربه اش را به صورت زمینی به سمت دروازه زد که توپ در میانه‌های راه به حسین زاده رسید، ولی ضربه این بازیکن از شدت کافی برخوردار نبود و حقیقی آن را مهار کرد.

در دقایق ۷۶ و ۷۷ عزیزبک آمانوف دو فرصت پشت سر هم را از دست داد. او ابتدا از میان دو مدافع نساجی عبور کرد و ضربه کم جانش را حقیقی گرفت. سپس ارسال دیدنی حردانی از سمت راست، در دهانه دروازه به این بازیکن ازبکستانی رسید، ولی شوت او از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

استقلال در وقت‌های تلف شده دو موقعیت خوب گلزنی را از دست داد. ابتدا امیرحسین حسین زاده در دقیقه ۹۰+۲ با یک شوت سهمگین و راه دور دروازه حریف را تهدید کرد که علیرضا حقیقی با واکنشی دیدنی و تماشایی با یک دست، توپ را راهی کرنر کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

در حالیکه بازی رو به پایان بود، استقلال بزرگترین موقعیت خود در نیمه دوم را از دست داد. حرکت خوب صالح حردانی در دقیقه ۹۰+۶ از سمت راست با ورود او به درون محوطه جریمه همراه شد. این بازیکن سپس با شوتی پرقدرت دروازه نساجی را تهدید کرد که شلیک دیدنی او به زیر طاق دروازه حقیقی برخورد کرد و به درون زمین بازگشت. در این لحظه، کادرفنی استقلال اعتقاد داشتند توپ از خط عبور کرده، ولی در تصاویر آهسته مشخص بود که چنین نیست و بازی در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در وقت‌های اضافه آرمان رمضانی یک فرصت نصف و نیمه داشت که توپ او را حقیقی به راحتی مهار کرد. دقایقی بعد رمضانی توانست دروازه نساجی را باز کند، اما پیش از آن آفساید حردانی اعلام شده بود. نساجی نیز دو فرصت نصف و نیمه توسط غلامعلی بیگی و گل محمدی را از دست داد.

مشکوک‌ترین اتفاق بازی در دقیقه ۱۱۲ رخ داد. جایی که ارسال عارف غلامی به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد و این بازیکن توانست دروازه نساجی را باز کند، اما داور خطای مهاجم استقلال به روی شاهین طاهرخانی را اعلام کرد که آبی پوشان پس از این اتفاق، به شدت نسبت به تصمیم داور معترض بودند. در نهایت نیز این بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار به ضربا پنالتی کشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *