در این مراسم، اسحاق عطایی مدیر پیشین منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران که در ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ معارفه شده بود پس از ۲۸ ماه فعالیت امروز هشتم آذرماه از سمت خود تودیع و سیدعلی علوی به عنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران معارفه شد.

اسحاق عطایی در این مراسم اظهار کرد: از تمام همکارانی که طی بیش از دو سال با بنده همکاری داشتند قدردانی می‌کنم.

وی افزود: ۸۳ درصد خاک کشور جزو منابع طبیعی است و قطعا تمامی دستگاه‌های اجرایی در تعامل با منابع طبیعی هستند.

مدیرسابق منابع طبیعی مازندران خاطرنشان کرد: ما با هیچ اداره‌ای جز برای اخذ خدمات برای ساختمان‌های خود کاری نداریم اما تمامی دستگاه‌های استان با ما کار دارند؛ چرا که باید از عرصه‌های منابع طبیعی عبور کنند.

این مسئول با بیان اینکه انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی حداقل خسارت به عرصه‌های منابع طبیعی است؛ ادامه داد: متاسفانه برخی دستگاه‌ها بدون تعامل و هماهنگی با ما دست به ساخت و ساز و اقدامات عمرانی در عرصه‌های منابع طبیعی می‌زنند که منجر به تخریب منابع طبیعی می‌شوند.

عطایی گفت: شاید تصور می‌شود تنها مردم در تخریب‌ها دخیل هستند اما ما بیشترین تخریب‌ها را از پروژه‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی شاهد هستیم.

وی با بیان اينكه هر چند ما مانع کار دستگاه‌ها نمی‌شویم اما عملا قوانین به نحوی رقم خورده است که نمی‌توانیم حق منابع طبیعی را بازپس بگیریم؛ عنوان کرد: متاسفانه خسارات وارده نیز جهت ترمیم منابع طبیعی باز نمی‌گردد و ما باید تمهیدات جدیدی را در پیش بگیریم.

مدیرسابق منابع طبیعی مازندران اعلام کرد: باید تمهیدات و قوانین بنحوی باشد که باید برای دستگاه‌های اجرایی در حال اجرای اقدامات عمرانی، تعهد ایجاد کند.

عطایی مطرح کرد: یکی از مشکلات عدیده ما در عرصه‌های منابع طبیعی به ناوگان خودرویی ما بر می‌گردد که یکی از الزامات این دستگاه برای انجام ماموریت‌ها است.

سیدعلی علوی مدیرکل جدید منابع طبیعی مازندران – ساری نیز در این مراسم اظهار کرد: اساس کار ما حفظ منابع طبیعی و ملی است.

وی افزود: باید این عرصه‌ها را حفظ کنیم و به نسل‌های آینده بسپاریم.

مدیرکل جدید منابع طبیعی مازندران خاطرنشان کرد: باید با ارائه طرح و برنامه‌های متنوع و با حداقل خسارت بهره برده و برای حفاظت از این منابع خدادادی تلاش کنیم.

علوی گفت: حفظ عرصه‌های ملی و منابع طبیعی مورد تاکید مقام معظم رهبری باید با تلاش و برنامه محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *