معاون سابق وزیر راه و شهرسازی که در سوابق خود مدیر عاملی شرکت باز آفرینی شهری ایران، شهردار ساری و معاون اداری مالی صداوسیمای مازنداران را تجربه کرده است ، به سمت مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر منصوب شد.

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی و سومین شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی و سومین شرکت برتر ایران (تا سال ۱۳۹۹) است، که بیشتر سهام آن متعلق به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح می‌باشد. این شرکت در سال ۱۳۷۰ از محل دارایی‌های بانک صادرات ایران و با نام شرکت سرمایه‌گذاری بانک صادرات (سهامی خاص) و با مالکیت بانک صادرات ایران تأسیس گردید. در سال ۱۳۸۷ مالکیت شرکت به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح منتقل گردید.

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر هم‌اکنون مالکیت ۱۳۰ شرکت را در اختیار دارد، که در حوزه‌های مختلف همچون صنایع پایین‌دستی نفت‌وگاز، صنایع پتروشیمی، تولید و انتقال برق، صنایع و معادن، خدمات ترابری، تولید سیمان، ساخت‌وساز و فناوری اطلاعات فعالیت می‌نمایند.

از شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری غدیر سهام اکثریت آنها را در اختیار دارد، می‌توان به: گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، هلدینگ توسعه صنایع بهشهر، پتروشیمی پارس، شرکت پالایش نفت بندرعباس اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *