بهرام عین‌اللهی امروز پنج‌شنبه هفتم دی ماه امسال از پروژه مرکز تخصصی دولتی استان مازندران، بیمارستان۲۸۰ تختخوابی آموزشی شهیدرجایی بابلسر بازدید کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مرکز پرتو درمانی بابلسر، اظهار کرد: این مرکز، یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمان سرطان در استان بوده که متاسفانه در سال‌های قبل خیلی به این مرکز توجه نشده است.
وی افزود: با پیگیری صورت گرفته حتما در جهت تقویت مرکز کار خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: دستگاه‌های پا پیشرفته‌تر شده که طی مدت کوتاهی دستگاهی به این مرکز اضافه می‌شود که البته کافی نیست.

عین‌اللهی تصریح کرد: باید دستگاه‌های پیشرفته‌تر به این مرکز برسد در برخی از مراکز درمانی از جمله شیراز، تهران، مشهد داریم مستقر می‌کنیم که قطعا در مازندران هم استقرار این دستگاه‌ها ضروری است‌.
وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه کارهای عمرانی انجام شده به‌زودی این دستگاه را در مازندران هم مستقر خواهیم کرد.

شروین شریف‌پور رئیس مرکز پرتو درمانی نیز در این بازدید گفت: مرکز پرتو درمانی بیمارستان شهید رجایی بابلسر تنها مرکز دولتی در استان مازندران است و در سال ۱۳۶۴ افتتاح شد.

وی افزود: این مرکز دارای رادیوتراپی، شیمی درمانی و داروخانه‌ است. این مرکز ۴۰ تخت دارد که ۲۵ تخت آن ویژه شیمی درمانی بیماران سرطانی است و۸۵ هزار مراجعه در سال داریم.

رئیس مرکز پرتودرمانی بابلسر بیان کرد: ساختمانی به ابعاد ۳۰ هزار هکتار مربع در سال ۱۴۰۰ کلنگ زده شد و در حال ساخت است.

شریف‌پور یادآور شد: در بخش شیمی درمانی دو دستگاه شتاب‌دهنده تجهیز شده است، لذا به دستگاه high انرژی یا multi انرژی مورد نیاز شهرستان و استان است تا شامل حال بیماران باشد تا مجبور نباشند به خارج استان هدایت شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود باتوجه به اینکه در بابلسر مرکز درمانی فعالی وجود نداشته بازدید از بیمارستان بابلسر داشت و اظهار کرد: طی سفر اول رئیس‌جمهور باتوجه به اینکه پروژه‌های صفر را شروع نمی‌کنیم ولی باتوجه به نیاز در بابلسر این پروژه مصوب شده و درحال حاضر هم از پیشرفت فیزیکی ۲۰درصدی برخوردار است.

عین‌اللهی گفت: باتوجه به نیاز مردم در این شهرستان این بیمارستان ۲۸۰ تخت‌خوابی را در بابلسر مستقر شود و نیروهای تخصصی هم در این مرکز استقرار یابد.

خبرنگار . خدیجه عبداللهی بابلسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *