مجتبی قلی‌پور با بیان اینکه مهمترین مؤلفه مازندران اقتصاد توریسم است که از سال‌های متمادی مورد غفلت قرار گرفته است، اظهار داشت: یکسری فعالان و سرمایه‌گذاران بدون برنامه منسجم وارد کار شدند که باید ادامه پیدا می‌کرد اما ناتمام ماند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار می‌تواند با مشاوره نواقص را مرتفع کند، ادامه داد: در حوزه گردشگری شاخه‌های مختلف توریسم علمی، فرهنگی، مذهبی، اکوتوریسم و سلامت داریم اما متأسفانه برنامه‌ای برای این توریسم وجود ندارد.

فرماندار شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه در دولت‌های قبل نگاه به غرب استان بوده اما در دولت سیزدهم توسعه شرق استان مورد تأکید قرار گرفته است، گفت: مهمترین پازل گردشگری شمال کشور از لحاظ تراکم جمعیت و حضور سرمایه‌گذاران و وسعت عرصه سواحل استان مازندران است.

وی با تأکید بر اینکه پلاژداران در سواحل باید برای ساماندهی از سرمایه‌گذاران دعوت کنند، افزود: باید برای توسعه و جذب گردشگر از سرمایه‌گذاران استفاده شود.

قلی پور با اشاره به وضعیت نامناسب کشاورزی در استان، بیان داشت: با توجه به اینکه در اکثر مناطق با مشکل اقتصاد کشاورزی مواجه هستیم باید از این مشکلات به عنوان فرصت استفاده کنیم تا بتوانیم این مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه برای توسعه پایدار با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان می‌توان برنامه‌ریزی کرد، ابراز داشت: در بابلسر می‌توانیم در حوزه بازار، کشاورزی، مذهبی و سواحل برنامه داشته باشیم.

فرماندار بابلسر خاطرنشان ساخت: بابلسر با توجه به حضور گردشگران این قابلیت را دارد که به عنوان پایلوت گردشگری مهم کشور معرفی شود.

خدیجه عبداللهی خبرنگار گروه اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *