رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۳ به میزبانی مکزیک برگزار شد و تیم وزنه‌برداری ایران که با ۱۰ وزنه بردار مرد در این مسابقات شرکت کرده بود، در پایان عنوان قهرمانی را به دست آورد تا نوید نسل طلایی دیگری در وزنه‌برداری به گوش برسد.

«یوسفی» باز هم قوی‌ترین وزنه‌بردار جوان جهان شد

علیرضا یوسفی رکورددار دوضرب و مجموع جوانان جهان، با ۱۸۰ کیلوگرم در یکضرب، ۲۴۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۴۲۰ کیلوگرم صاحب سه مدال طلا شد.

یوسفی ضمن کسب عنوان قهرمانی در این دسته، قوی‌ترین وزنه‌بردار جوان دنیا لقب گرفت و از عنوان قهرمانی خود در دوره گذشته دفاع کرد.

جالب اینکه تیم وزنه‌برداری جوانان ایران، چهار ماه پیش در آسیا نایب قهرمان شده بود ولی حالا فاتح مسابقات جهانی شده است‌.

علیرضا یوسفی رکورددار دوضرب و مجموع جوانان جهان، با 180 کیلوگرم در یکضرب، 240 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 420 کیلوگرم صاحب سه مدال طلا شد و ضمن کسب عنوان قهرمانی در این دسته، قوی‌ترین وزنه‌بردار جوان دنیا لقب گرفت و از عنوان قهرمانی خود در دوره گذشته دفاع کرد.

همچنین طاها نعمتی مقدم با 176 کیلوگرم در یکضرب، 205 کیلوگرم در دوضرب و رکورد مجموع 381 کیلوگرم سه مدال نقره را به خود اختصاص داد و به مقام نایب قهرمانی دسته فوق سنگین رسید. نعمتی همچنین رکورد نوجوانان جهان را در حرکت یکضرب پنج کیلوگرم افرایش داد و به نام خود ثبت کرد.

علیرضا یوسفی و طاها نعمتی رقیب سرسختی در یک ضرب نداشتند و به عنوان آخرین وزنه‌برداری روی تخته آمدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *